Testy socjotechniczne

HomeTesty socjotechniczne

Weryfikujemy wiedzę ludzi na temat bezpieczeństwa, sprawdzamy czujność oraz odporność na próby pozyskania danych

Zagrożenia komputerowe przestały być domeną hobbystów zajmujących się przełamywaniem zabezpieczeń. Wiedzą o tym szantażyści, wandale komputerowi oraz zwykli przestępcy i coraz częściej przenoszą obszar swoich działań w cyberprzestrzeń. Socjotechnika bazuje na wykorzystywaniu mechanizmów manipulacji osobami, do wykradania poufnych danych. W przygotowaniu ataków wykorzystywane są badania psychologiczne oraz analizy wzorców zachowań.

Testy socjotechniczne najczęściej kierowane są w celu sprawdzenia stanu wiedzy i świadomości pracowników różnych organizacji, ale zdarza nam się realizować je w celu weryfikacji partnerów biznesowych innych organizacji.

Przeprowadzając test socjotechniczny, dowiesz się na ile Twoi pracownicy są podatni na różne próby pozyskania informacji. Zakres testów zawiera interakcje bezpośrednie osobami fizycznymi, jak również zostawianie przynęt. Co istotne, po przeprowadzonym teście, szkolimy Twoich pracowników, aby uczulić ich na sztuczki i bardziej wysublimowane ataki socjotechniczne wykorzystywane przez przestępców.